Avrupa Üzerinden Dünya'ya Açılın

Almanya'da Şirket Kuruluşu

Almanya’da Şirket Kuruluşu işlemlerinizi Yalmans Business ile başlatın. Sıfırdan bir şirket kuruluşu veya hazır bir şirketin size devredilmesi için her şey Yalmans Business’ta.

Hayalinizdeki Startup'ı Gerçekleştirin
Bize Ulaşın
Faaliyete Hazır
Bir Şirketi
Devralın
Bize Ulaşın
Yalmans Güvencesiyle

Hizmet Fiyatları

Yalmans ile hemen şirket kurulum işlemlerinize başlayın. Kapsamlı şirket kuruluşu işlemleri veya e-ticaret için gerekli şirket işlemleri kapsamında fiyatlarımız aşağıda listelenmiştir.

Şirket Kurulum Paketi

2999

Şirket Kuruluşu için Gerekli Bütün Hizmetleri Kapsamaktadır.

Adres, Telefon ve Mektup Hizmeti

199/Ay

Adres, Telefon ve Mektup Hizmetlerini kapsamaktadır.

Mali Müşavirlik Hizmeti

149/Ay

Yalmans Muhasebe ve Mali Müşavirlik Hizmetlerini kapsamaktadır.

Almanya'da Şirket Kuruluş Süreci

Noter Süreci

Şirket Kuruluşunun Noter'de Başlatılması

Bankacılık

Bankada Şirket Hesabı Açılışı

Bilanço

Şirket Açılış Bilançonusunun Verilmesi

Vergi Dairesi

Vergi Dairesi'nden VAT ve VAT-ID alınması

Ticaret Odası

İHK (Alman Sanayi ve Ticaret Odası) Başvurusu

HRB

HRB Başvurusu ve EORI Numarası Alınması

SERMAYE

GmbH için gerekli olan minimum sermaye 25.000€’ dur.Bu miktarın kuruluş aşamasında en az yarısını şirket banka hesabınıza yatırmanız gerekmektedir.GmbH ‘ın sermayesine yapılabilecek katkılar nakdi veya aynı şekilde (ekipman,mülk ve diğer varlıklar) olabilir.

UG için gereken minimum sermaye miktarı 1€ ‘ dur.Bu GmbH’a göre çok daha avantajlı olsada şunları dikkate almak gerekmektedir ;

UG kurulurken tüm şirket kuruluş giderleri göz önüne alınmalı,1€ sermayeli şirket kaydı mümkün olsa da bu şirketin faaliyetini sürdürebilmesi (kirayı,ücretleri,muhasebe giderlerini vs.) ödeyebilmesi için yeterli miktarda sermayeye sahip olmalıdır ki çok kısa zaman içinde şirket faaliyetine devam edemeyecek durumda kalıp iflas başvurusunda bulunmak zorunda kalabilir.

GmbH’dan farklı olarak UG ‘nin sermaye katkıları yalnızca nakit olarak yapılabilir.

 

KAR DAĞILIMI

UG karının tamamını dağıtamaz.Her yıl net karının %25 ‘ ini aktaracağı yedek hesabı olmalıdır ve bu yedek miktar sermaye artırımı dışında başka bir şeye kullanılamaz.Sermaye 25.000 € luk yasal sınıra ulaştığında UG bir GmbH ‘ a dönüştürülebilir ancak dönüştürülmesi mecburi bir durum değildir.

 

GÜVENİLİRLİK

Kanunen şirketinizin tam ünvanını,yasal kaydı ne şekilde oluştu ise O şekilde yazmanız gerekmektedir.Yani bu durum şirket ortaklarınızın yada iş birliği içinde olduğunuz firma/kişilerin sizin sermayeli bir şirket mi sermayesiz olarak kurulmuş bir şirket mi olduğunuzu görmesine sebep olur ve bu durum pazara yeni giriş yapan bir firma için biraz daha düşük bir imaj göstergesi olabilir.

Ancak özellikle E-ticaret firmaları için bu bir engel değildir.İşleriniz büyüdükçe şirketinizi GmbH’a dönüştürmeyi düşünebilirsiniz.

Ayrıca şirket kurulduktan sonra Almanya’da yerleşik olarak yaşamak isteyen yöneticiler için de GmbH şirketine sahip olmaları,başvurularında yabancılar ofisine bu işin ciddiyetini biraz daha ön plana çıkarmaktadır.

 

İKAMETSİZ ŞUBE İLE FARKLARI NELERDİR?

GmbH ‘ın TR şirketiniz ile VAT alıp Amazonda satışa başlamızdan öncelikli farkı ; Almanya’da Kategorinizin kapsadığı tüm E-ticaret platformlarında satış yapabilir şirketinizin (.eu) Avrupa web sitesini açabilir ve bunun ile birlikte tüm Avrupa’da B2C satışlarınızı gerçekleştirebilir,Diğer Avrupa ülkelerindeki E-ticaret platformlarında satış yapabilir ve Almanya’da fiziki mağaza açabilirsiniz.Ayrıca gümrük işlemlerinde çıkışlar direk kati ihracat olacağı işlemler kolaşlaşır ekstra temsili gümrükleme hizmeti alınması gerekmez.Açılacak olan şirket , TR ‘deki şirketinizin şubesi olabilir ve bu sayede devlet teşvik/destek ‘ lerinden de yararlanabilirsiniz.

Not : Şirket kurulumu için Genel Müdürün AB vatandaşı olması veya oturma iznine sahip olması şartı aranmasa da,Almanya’da şirket temsilcisi olmadığında bazı bankalar hesap açmayabilir ve vergi daireleri bölgelerine bağlı olarak,vergi numarası almada da sorun çıkarabilir.Bu sebeple şirket adına en azından belgeleri alabilecek yerel bir yetkili atanması önerilir.

Faaliyete Hazır, Kurulu Bir Şirketi Devralın

Almanya’da şirket kurma işlemleri 2-3 ay sürebilmektedir, Yalmans Business olarak bu süreci mümkün olduğunca kısaltarak müşterilerimize banka hesabı olan hazır şirketlerimizi 3 iş günü içinde satabiliyoruz/devredebiliyoruz.

Bize Ulaşın

Almanya'da Şirket Kuruluşu Sonrası Süreç

  • Adres,Posta Hizmeti,Telefon Hattı
  • Aylık Muhasebenin tutulması
  • Beyannamelerin Hazırlanıp Vergi Dairesine iletilmesi
  • VAT Return , ithalat KDV beyannamelerinin hazırlanıp vergi dairesine iletilmesi
  • Resmi makamlarla ile iletişim ve koordinasyon
  • TR dilinde raporlama ve bilgilendirme yapılması
  • Yıllık Bilançoların hazırlanması
  • Yıllık kapanış beyanname ücreti